Wywiad PlatonTV: Tworzyć coś nowego

Przypomnijcie sobie, w jakich sytuacjach powiedzieliście w myślach, albo nawet na głos: ja to mam szczęście! Czy chodziło o wskoczenie w ostatnim momencie do odjeżdżającego autobusu, znalezienie parasola na dnie plecaka, kiedy zaczęło podać, a może kiedy spotkaliście przypadkiem na ulicy dawno niewidzianego kolegę… Czym właściwie jest szczęście? Czy oznacza ono dla większości z nas to samo? Zanim jednak wspólnie obejrzymy najnowszy odcinek Platon Cafe, w którym porozmawiamy o szczęściu  z wybitnym psychologiem i terapeutą uzależnień – dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską,  zapraszam na Wywiad PlatonTV.

W ogniu krzyżowych pytań znalazł się dziś – nieprzypadkowo – „nowy” redaktor PlatonTV z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego – Błażej Oczkowski. Zapraszam 🙂

Ja:  Błażeju, przyszedłeś do redakcji PlatonTV jako – nie boję się użyć tego słowa – doświadczony dziennikarz, zarówno radiowy, jak i telewizyjny. Wcześniej zajmowałeś się tematyką związaną z kulturą, głównie muzyką. Teraz przyszedł czas na naukę…

Błażej: Muzyka pozostała, była od zawsze i to się nie zmieni; podobnie jak sentyment do radia – nigdy jednak nie zamykałem się zarówno na inną tematykę, jak i media. Miałem przyjemność spotkać wielu bardzo interesujących ludzi – nie wszyscy związani byli z kulturą, mieli jednak pasję i wiele ciekawych rzeczy do przekazania. Dla mnie to bardzo ważne; to pobudza kreatywność. Lubię różnorodność i tematy, które pozwalają mi tworzyć coś nowego.

Ja: PlatonTV to specyficzny rodzaj medium – telewizja internetowa, zdaje się, że na tym polu jeszcze nie działałeś?

Błażej: Jeśli pytasz o telewizję internetową sensu stricte, to faktycznie nie; do tej pory była zarówno telewizja jak i Internet – ale osobno. Mimo tego, połączenie tych dwóch mediów w przypadku PlatonTV jest dla mnie kontynuacją tego co robiłem do tej pory.

Ja: Cykle PlatonTV to kilkanaście zróżnicowanych formatów. Czy któryś zdążył skraść już Twoje serce?

Błażej: Jak już wspomniałem, lubię różnorodność, dlatego nie wskażę jednego. Wybierając nowy temat, dobieram jednocześnie  odpowiedni format, który najlepiej sprawdzi się by przybliżyć go widzom.

Ja: Słyszałam, że w przygotowaniu jest kilka odcinków – zdradzisz nam, o czym będą?

Błażej: [uśmiech] Kiedy tylko będą gotowe, dowiesz się tego jako pierwsza – a za Twoim pośrednictwem dowiedzą się oczywiście też nasi widzowie.

Ja: W takim razie czekamy z niecierpliwością. Dziękuję za rozmowę.

Dossier:

Błażej Oczkowski – anglista, dziennikarz, producent, animator i mecenas kultury; autor wielu audycji muzycznych, programów telewizyjnych i artykułów prasowych.