Witamy w kolejnym sezonie!

Wracamy! Wraz z rozpoczeciem nowego roku akademickiego, rozpoczyna się kolejmy, ósmy już, sezon naukowych cykli PlatonTV.  Mam nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć, zarówno na platformie, jak i na blogu, by móc z bliska przyjrzeć się temu, co w polskiej nauce „piszczy”.

Nowe otwarcie, to oczywiście nowi bohaterowie i nowe tematy. W 35. odcinku W prostych słowach poznajemy dr. hab. inż. Pawła Forczmańskiego z Katedry Systemów Multimedialnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie, który w przystępny sposób postara się przybliżyć nam zjawisko związane z szeroko pojętymi multimediami – „widzenie maszynowe”.

Zanim jednak zaproszę Was na odcinek, chciałabym kilka słów poświecić naszemu ekspertowi. Dr Paweł Forczmański pełni funkcję kierownika Katedry Systemów Multimedialnych na Wydziale Informatyki ZUT. Swoją wiedzę i pasję od lat przekazuje studentom na zajęciach z obrazowania komputerowego czy przetwarzania obrazów. Katedra, którą kieruje, skupia się na zagadnieniach związanych m. in. z syntezą i analizą obrazów cyfrowych (metody Ray-tracing, Image Based Rendering, obrazy HDR), technikami biometrycznymi, identyfikującymi osoby na podstawie twarzy i odcisku palca, informatyką medyczną, a także komunikacją człowiek-komputer.

Zapraszam na materiał przygotowany przez zespół telewizyjny Akademickiego Centrum Informatyki ZUT.