Sometimes you win, sometimes you learn…

Właśnie takie hasło przyświeca bohaterom kolejnego odcinka z cyklu Nauka młodych, przygotowanego przez telewizję Platon z Białegostoku. Dzięki wszędobylskiej kamerze, zajrzymy do warsztatu zlokalizowanego w piwnicach Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, by przyjrzeć się z bliska, jak powstają te jedyne w swoim rodzaju maszyny.

Ludzie skupieni wokół projektu Cerber Motorsport to pasjonaci przez duże „p”.  Bo jakże inaczej nazwać  ludzi, którzy nierzadko od zmierzchu do świtu, bez dodatkowej zapłaty, siedzą w zamknięciu, by przekuć w rzeczywistość to, co zrodziło się w szalonej głowie. Oni są w tym mistrzami. I to dosłownie.

Wiemy, że jest ich kilkudziesięcioro. Pasję do sportów motorowych oraz techniczną wiedzę i doświadczenie połączyli w jedno, tworząc sprawnie działający kolektyw.

Do tej pory z ich „stajni” wyszły cztery maszyny. Każda z nich z powodzeniem rywalizowała z najlepszymi na międzynarodowej arenie.

W ubiegłym roku, dzięki ciężkiej pracy, ambicji i młodzieńczemu zapałowi, udało się osiągnąć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów Formula Student. O sukces w tej dziedzinie na prawdę łatwo nie jest, biorąc pod uwagę, że w sumie o miano najlepszych „bije” się już ponad pół tysiąca bolidów.

Chcecie zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do najbardziej prestiżowych zawodów dla uczelnianych bolidów na świecie? Koniecznie zobaczcie ten odcinek Nauki Młodych!