Wywiad PlatonTV: Będzie to prawdziwa bomba!

Mam nadzieję, że tytuł i ilustracja dzisiejszego wpisu przykuła Waszą uwagę 🙂 17 lutego to z jednej strony światowy Dzień Kota (Ryszard, jak widać na zdjęciu śledzi platformę PlatonTV w każdej pozycji) oraz premiera najnowszego Flasha PlatonTV, podsumowującego najważniejsze wydarzenia przełomu grudnia i stycznia.

Przy tej okazji zapraszam na krótką rozmowę z koordynator produkcji PlatonTV – Ewą Menzfeld, która zdradzi nam, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie…

Ja: Za nami pierwsze dwa sezony naukowych cykli PlatonTV. Zapytam wprost – udane?

Ewa: Pracujemy, jest nas coraz więcej, mamy coraz lepsze programy. Tak, zdecydowanie udane. Koleżanki i koledzy mają coraz ciekawsze pomysły i co ważniejsze coraz lepiej potrafią je realizować. Powoli stajemy się profesjonalnym i zgranym zespołem.

Drugie szkolenie PlatonTV. Ekipa z Łodzi w „praktyce” 🙂

Ja: Pod koniec drugiego sezonu pojawił się nowy cykl Czas nauki. Czy możemy spodziewać się kolejnych nowych formatów, czy raczej zmian w już istniejących?

Ewa: Do końca tego sezonu, czyli do czerwca pracujemy nad zmianami. Na przykład W prostych słowach został wzbogacony o animację komputerową. Jest teraz zabawny i taki … easy-watching. Natomiast  Platon Cafe już niebawem pojawi się na naszym portalu “na żywo”.

Bardzo ważna narada… (zdjęcia do kolejnego odcinka Nauki młodych)

Ośrodki PlatonTV będą w czasie programu nie tylko łączyły się ze sobą, ale i z naszymi odbiorcami. Każdy więc będzie mógł uczestniczyć w dyskusji na interesujący, często gorący temat  i  zawsze z największymi autorytetami w danej dziedzinie nauki.

Rozmowy w studio podczas warsztatów: przedstawiciele TV UMCS oraz PlatonTV z Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Nowy format zaproponujemy po wakacjach. I będzie to prawdziwa bomba! Obiecuję.

Ja: „Rodzina” PlatonTV nieustannie się rozwija i powiększa. To dobry prognostyk na przyszłość…? 🙂

Ewa: Zgadzam się. I tak to jest, gdy spotkają się dwie optymistki. Ja też wierzę, że to dopiero przygrywka.

Ja: I tego się trzymamy, dziękuję za rozmowę.

Na koniec obiecany grudniowo-styczniowy odcinek platonowego Flasha,  podsumowujący najważniejsze i najciekawsze wydarzenia, nie tylko te, związane z naukowym „podwórkiem” 🙂