Krótko i na temat…

klawisze_01_Ostatni tydzień kwietnia to w PlatonTV niezwykle gorący okres –  ruszają bowiem cykle, a wraz z nimi  aż siedem premierowych odcinków.  Będzie więc w „Prostych słowach” o podwójnej helisie, czyli o DNA, o którym opowie prof. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. Odwiedzimy wspólnie plany zdjęciowe. Będziemy w Kielcach z Dawidem i Gabrielem, czyli z „Kosmicznym duetem”,  potem przeniesiemy się w okolice Gdańska, gdzie prof. Filar odbędzie „Jeszcze jedną podróż”, by na koniec znaleźć się w Białymstoku, a konkretnie u „Kolekcjonera skarbów” z tamtejszej Politechniki.

Przy okazji rozmowy o GMO, odkryję przed Wami także nieco telewizji „od kuchni”, w której zobaczycie,  jak powstaje „czołówka” do cyklu programów „Platon Cafe”.  Będziemy przy niezwykle ważnym spotkaniu, będącym „Przełomowy momentem” dla dalszej kariery naukowej prof. Romana Słowińskiego.  Na koniec zajrzymy do Flasha PlatonTV, który w telegraficznym skrócie przedstawi wszystko to, co w ostatnich tygodniach wydarzyło się na naszym naukowym „podwórku”.

Na blogu znajdziecie także krótki wywiad, jaki tuż przed premierą, udało mi się przeprowadzić z „dobrym duchem”, czuwającym nad powstaniem wszystkich cykli.

To jeszcze nie wszystko – zapraszam także na cotygodniowy „Temat na topie: Dla kogo gronostaje?”, czyli autorskie, nie całkiem obiektywne, spojrzenie na to, co dzieję się dookoła – tu i teraz. Przełom marca i kwietnia był na uczelniach wyższych niezwykle emocjonującym okresem rektorskich wyborów. Niektórzy włodarze musieli pożegnać się z piastowanym stanowiskiem, inni pozostali na nim na kolejne cztery lata. Do grona tych drugich zalicza się prof. Lech Dzienis – rektor Politechniki Białostockiej. W imieniu Katarzyny Kozioł z PlatonTV Białystok zapraszam na rozmowę z Jego Magnificencją.